قطعه قابل انبساطی یا قابل پیاده شدن

اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی)

اتصال قابل پیاده چیست؟

اتصال قابل پیاده نقشی تعیین کننده در طراحی و طرح خطوط لوله و شیرآلات دارند. آنها در هنگام نصب و برداشتن مقاطع لوله و شیرآلات کمک اساسی می کنند. بدون اتصال از بین بردن (قطعه قابل پیاده) اتصال طولی ، قرار دادن دریچه دقیقاً در یک قسمت لوله تقریباً غیرممکن است. به لطف این قابلیت تنظیم اتصال از بین بردن ، می توان سوپاپ را در کنار اتصال از بین برد ، و می توان اتصال جداشونده را بر روی طول دقیق مورد نیاز قبل از اتصال ایمن به فلنج تنظیم کرد.
توالی معکوس برای برچیدن استفاده می شود ، جایی که تنظیم مجدد طول اتصال از بین بردن فضای کافی برای شل شدن و برداشتن سوپاپ ایجاد می کند. در هر دو مورد ، اتصال جداشونده نصب و حذف سریع را تضمین می کند ، بنابراین به افزایش کارایی و کاهش کارایی سایت و کاهش زمان کمک می کند. در مواردی که بخشهای لوله باید بهم متصل شوند ، روال مشابه است. انواع خاصی از اتصالات از بین بردن نیز مناسب برای استفاده بدون محدودیت در خطوط لوله انعطاف پذیر هستند. سرانجام ، از بین بردن اتصالات می تواند برای پر کردن شکاف ها استفاده شود. که در آن پمپ نصب شده در یک موقعیت ثابت باید به یک لوله بیرون زده از یک دیواره متصل شود.
گاها در خط لوله کشی کشاورزی هم استفاده میکنند ( بین لوله و شیر فلکه کشاورزی ) ولی در خط های صنعتی و موتورخانه اغلب استفاده می کنند.
اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی)
اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی) سایز بزرگ
اتصال قابل پیاده
اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی) سایز 100 یا 4 اینچ
قطعه قابل پیاده
اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی) وگ امید گلستان

اصل طراحی

 

حتی اگر نسخه های زیادی از تجزیه اتصالات برای برنامه های مختلف در دسترس باشد ، اصل اصلی همیشه یکسان است:

 • آداپتور فلنج در یک طرف مفصل از بین بردن قرار دارد. از طریق فلنج به طور ایمن به لوله یا شیر متصل می شود. سوراخ های سوراخ فلنج متناسب با درجه فشار یا استاندارد مربوطه موجود است.
 • قطعه F (شاخه فلنجی) ، که در انتهای دیگر اتصال از بین بردن یک فلنج برای اتصال در جهت دیگر دارد ، به آداپتور فلنج رانده می شود.
 • برای نصب و برداشتن شیرآلات با تنظیم طول حداکثر 25 mm میلی متر ، می توان این دو قسمت را به یکدیگر فشار داد تا اتصال جداشده بتواند بین بخشهای لوله یا خط لوله و شیر قرار گیرد.
 • هنگامی که مهره ها محکم می شوند ، واشر بین دنبال کننده (حلقه انتهایی) و حلقه مرکزی فشرده می شود و به لوله قطعه F فشار می آید. واشر لاستیکی با کیفیت بالا تضمین می کند که سیستم همیشه در برابر سفت شدن مهره ها نازک است.
 • بسته به نوع اتصال از بین برنده استفاده شده ، میله های کراواتی رشته ای برای مهار بعدی و اتصال فلنج استفاده می شود. در عین حال ، آنها همچنین در خدمت انتقال نیروهایی هستند که در یک طرف اتصال جداشونده به طرف دیگر وجود دارد.
قطعه قابل پیاده
مشخصات اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی)

دستورالعمل نصب و راه اندازی

مرحله 1 قطعات DJ400 را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که در هنگام حمل و نقل خسارتی رخ نداده است و هیچ قطعه ای از بین نرفته است.
مرحله 2 فلنج های جفت گیری را بررسی کنید تا مطابقت داشته باشید با حفاری DJ400 مطابقت دارد. آنها باید از نظر محوری موازی و تراز باشند.
مرحله 3 میله های کراوات را از DJ400 جدا کرده و پیچ و مهره های حلقه انتهایی را باز کنید تا قطعه قرقره آزادانه در داخل بدنه اتصال فلنج حرکت کند.
مرحله 4 DJ400 را در موقعیت بین فلنج های جفت قرار دهید. واشر فلنج را بین صورتهای فلنج قرار دهید (ارائه نشده است). با استفاده از پیچ و مهره های فلنج ، انتهای اتصال فلنج اتصال از بین برنده را به یکی از فلنج های جفت و محکم ببندید. بسته به شرایط ، ممکن است لازم باشد که میله های کراوات همزمان با پیچ و مهره های فلنج وارد شود.
قطعه قابل پیاده
اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی) برای تعویض آسان لوله و اتصالات

مرحله 5 قرقره فلنج را به فلنج جفت مقابل در سیستم خود متصل کرده و با پیچ و مهره های فلنج بهم محکم کنید. اطمینان حاصل کنید که قطعه قرقره حداقل 2 اینچ در داخل بدنه اتصال فلنج قرار گرفته باشد.

قطعه قابل پیاده
اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی) برای تعویض آسان لوله و اتصالات

مرحله 6 قطعه قرقره لوله پس از پیچاندن فلنج باید با اتصال فلنج متحدالمرکز شود. اگر کوپلینگ فلنج کاملاً از هم جدا شده بود ، اطمینان حاصل کنید که لبه ی مورب واشر با انتهای مورب کوپل فلنج مطابقت داشته باشد. حلقه انتهایی را به حالت قرار دهید و پیچهای حلقه انتهایی را با دست محکم کنید.

قطعه قابل پیاده
اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی) برای تعویض آسان لوله و اتصالات

مرحله 7 میله های کراوات را وارد کنید. (توجه: بدون وجود میله های کراوات در محل ، اتصالات مهار نمی شوند.) هر میله کراوات در هنگام مونتاژ در مجموع 4 مهره خواهد داشت. در حالی که میله کراوات را وارد می کنید ، مهره ها را در موقعیت قرار دهید. میله کراوات باید از طریق فلنج های هر انتهای اتصال از بین بردن عبور کند. مطمئن شوید طول میله های کراوات برابر است. مهره هایی را که فلنج را محکم می کنند قبل از چرخاندن مهره های حلقه انتهایی محکم کنید تا نصب کامل شود.

قطعه قابل پیاده
اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی) برای تعویض آسان لوله و اتصالات

مرحله 8 پیچ و مهره های اطراف حلقه انتهایی را به طور متناوب با موقعیت های مخالف متناوب در تقریباً 25 فوت بر پوند افزایش دهید تا رسیدن به گشتاور توصیه شده. ده دقیقه صبر کنید و پس بگیرید. گشتاور پیشنهادی برای حلقه های انتهایی 60-70 فوت پوند است.

اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی)
اتصال قابل پیاده (قطع انبساطی) برای تعویض آسان لوله و اتصالات

موارد احتیاط

 • فلنج ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید از اندازه صحیح DJ400 استفاده می کنید. طول DJ400 را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید در فضای اختصاص داده شده جای دارد.
 • طمینان حاصل کنید که مواد خارجی بین واشر و قرقره قرار ندارند.
 • از آچارهای شل شده یا آچارهای خیلی کوتاه برای رسیدن به گشتاور مناسب خودداری کنید.
 • نخ ها را از مواد خارجی دور نگه دارید تا سفت و محکم شود.
 • برای رعایت روشهای مناسب بستن پیچ و توصیه های گشتاور ، بیشتر مراقب باشید. در مواقعی که از آچار گشتاور استفاده نمی شود پیچ ​​ها اغلب به اندازه کافی محکم نمی شوند.
 • آزمایش فشار برای نشت قبل از پر کردن مجدد.
 • اطراف لوله و اتصالات را با دقت پر کنید و جمع و جور کنید.
 • هنگام نصب مجدد قطعات با سخت افزار فولاد ضد زنگ ، ممکن است در اثر فشار یا نخ آسیب دیده در هنگام نصب اصلی ، در توانایی نگهداری فشار از بین برود.

مشکلات نصب مشترک

 • پیچ ها به گشتاور مناسب محکم نمی شوند.
 • سنگ یا آوار بین قرقره و واشر.
 • خاک روی نخ های پیچ و مهره.
 • درج کافی لوله نیست.
 • فلنج جفت گیری نادرست است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید