اصول لوله کشی خانگی

اصول لوله کشی

اصول لوله کشی: نحوه کار لوله کشی منزل شما

حتی در کوچکترین خانه به نظر می رسد لوله کشی منزل یک سیستم لوله ای اغلب پیچیده و گیج کننده است. با این حال ، اگر وقت خود را برای یادگیری تدارکات لوله کشی مسکونی اختصاص دهید ، خواهید دید که چگونه کار می کند ، و در واقع کاملاً ساده است.
فقط دو قسمت قابل توجه در سیستم وجود دارد: (1) سیستم تأمین آب برای آب تمیز ورودی و (2) سیستم زباله تخلیه برای حذف آب که دیگر نیازی به آن نیست. این مقاله به شما کمک می کند تا از طریق آشفتگی طبیعی و اولیه با سیستم لوله کشی منزل خود حرکت کنید و به شما کمک می کند تا مسائل آینده را از نظر بهداشتی یا لوله کشی حرفه ای برطرف کنید. حداقل ، شما می دانید که کدام سیستم منشأ مشکلات شماست.
ما این دو عملکرد را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد. شما باید با نحوه کار سیستم لوله کشی منزل راحت تر باشید.
اصول لوله کشی خانگی

سیستم تامین آب برای مصرف

این سیستم آب را از دریچه اصلی شما به گردش در می آورد که اگر آب شهر دارید احتمالاً در جلوی خانه شماست ، در خیابان دفن شده است. توجه داشته باشید که این آب ورودی تحت فشار زیادی است بنابراین می تواند به همه مناطق خانه شما برسد. این تصویر ساده مکان های مختلفی را که سیستم تأمین آب شما باید آب شیرین تمیز ارائه دهد ، توضیح می دهد.
اگر آب شهر دارید ، آب شیرین از طریق “اصلی” ، یک لوله غالباً هومونگ که به موازات خیابان شما گذاشته می شود ، وارد می شود. برعکس ، اگر چاه داشته باشید ، احتمالاً برای تأمین فشار آب مورد نیاز برای دوش گرفتن آب و رساندن آب به شیرآلات به پمپ نیاز خواهید داشت.
به طور معمول ، درست قبل از کنتور آب شما و درست بعد از کنتور ، سوپاپ قطع وجود دارد. وقتی پروژه DIY لوله کشی را برای اتمام انجام می دهید ، خاموش کردن آب شیرین ورودی آسان می شود.
آب روان و توالت شستشو از ویژگی های روزمره و همچنین دوش آب گرم است که باعث می شود سیستم آبگیری شما به عنوان یک جز a مهم در تنظیمات لوله کشی منزل شما باشد.
سیستم شما همچنین به یک لوله اختصاصی نیاز دارد که آب شیرین آبگرمکن شما را تأمین کند. بخاری های آب بدون مخزن ، که یک بار به آپارتمان ها و کانکس های کوچک منتقل می شوند (بدون فضای کافی برای آبگرمکن های مخزنی) ، به دلیل هزینه های پایین انرژی ، به ویژگی های محبوب در ساخت خانه های جدید تبدیل شده اند.
نگرانی اصلی در مورد سیستم آبگیری این است که در هر کجای خانه که نیاز دارید آب تمیز ، فوری ، سرد یا گرم داشته باشید. این شامل آشپزخانه ، حمام (های) ، وان ، توالت و شیرهای بیرونی شما می باشد. آب شیرین در خانه شما باید فشار کافی برای شستشو ، دوش ، شستشوی توالت و شستشوی مواد غذایی برای عملکرد صحیح را داشته باشد.

سیستم فاضلاب تخلیه

بعد از اینکه آب خانه شما از داخل و اطراف خانه شما جریان یافت ، تبدیل به پساب می شود که باید از محل سکونت حذف شود. در حالی که فشار کافی آب کار سیستم آبگیری است ، گرانش بر سیستم تخلیه تخلیه حاکم است.
متوجه خواهید شد که تمام لوله های متصل به این مسئولیت به سمت پایین زاویه دارند تا گرانش بتواند فاضلاب را از خانه شما منتقل کند. توجه خواهید کرد که سیستم زباله فاضلاب خانه شما پیچیده تر از سری لوله های ورودی است.
این سیستم به چندین دریچه ، تله و سایر ویژگی های تمیز کردن نیاز دارد تا به جاذبه در انجام کار خود کمک کند. اگر به سقف خود نگاه کنید ، چندین لوله دریچه را مشاهده می کنید که در بالای زونا سقف شما بیرون زده اند. همچنین در زیر هر ظرفشویی در خانه خود متوجه یک “دام” (به شکل “P” کنار آن می شوید) می شوید. در صورت افتادن ماده جامد در داخل فاضلاب ، مانند حلقه یا گوش ، این تله ها به شما کمک می کنند.
در زیر به دریچه سقف اشاره شده در این نقشه ساده از سیستم تخلیه زباله در خانه خود توجه کنید. هنگامی که لوله زباله در خارج از خانه شما قرار دارد ، فاضلاب را به فاضلاب یا سپتیک تانک منتقل می کند.
بیشتر سیستم های تخلیه زباله شامل “شاخه تمیز کردن” است. این دوشاخه های تمیز کننده طراحی شده اند تا شما یا لوله کش خود بتوانید سرسخت ترین گرفتگی مواد زائد را از بین ببرید.
توجه خواهید کرد که لوله های فاضلاب تخلیه “چربی” بیشتری نسبت به لوله های ورودی آب شما دارند. از آنجا که آنها متهم به حمل پساب و سایر مواد زائد هستند ، با بزرگتر بودن کارآیی بیشتری دارند.
خانه های قدیمی حداقل شیرهای قطع و وصل دارند ، اما کارشناسان معتقدند که باید برای هر وسیله و لوازم دیگر موارد بیشتری وجود داشته باشد ، بنابراین DIYers و لوله کش ها می توانند مشکلات را بدون نیاز به خاموش کردن اصلی جدا کنند.

اصول لوله کشی خانگی

خلاصه و مروری اساسی در لوله کشی

صرف نظر از تعداد آشپزخانه یا سرویس بهداشتی در خانه ، همه سیستم های لوله در یکی از دو دسته اصلی (آبگیری یا اتلاف آب) قرار می گیرند. زهکش ها باید نزدیک به سیستم های دریچه قرار بگیرند ، زیرا باید نزدیک باشند (طبق مقررات ساخت محلی). وقتی می خواهید مشکلی را برطرف کنید ، حتماً منبع تغذیه را خاموش کنید.
اگر مانند بسیاری از خانه های قدیمی “کوتاه” هستید ، منبع تغذیه اصلی را قطع کنید. به این ترتیب از یک تعجب ناخوشایند جلوگیری خواهید کرد ، زیرا فشار آب ورودی معمولاً 50 تا 60 psi است ، که حتی قبل از شروع تعمیر لوله کشی همه شما را خیس می کند.
سیستم های آبگیری و خروجی با هم کار می کنند تا لوله کشی منزل شما به طور موثر کار کند. اکنون که به دانش کافی در مورد لوله کشی رسیده اید ، حتی اگر “دستی” ندارید ، باید بتوانید بدانید کدام سیستم لوله کشی منزل با مشکل روبرو است.
اگر برای اولین بار صاحب خانه هستید ، باید بدانید که چگونه این اجزای سازگار با یکدیگر را برای کارایی بهتر خانه جدید خود تعیین کنید – و همچنین نحوه تعیین مشکل در سیستم را تعیین کنید. شما باید دوست داشته باشید که خانه اول شما روان کار کند ، این مقاله به شما کمک می کند تا به هدف خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید