لول گیج مغناطیسی

لول گیج مغناطیسی چیست ؟

لول گیج مغناطیسی چیست ؟

 

در داخل لوله نشانگر یک نشانگر مغناطیسی سبک وزن یا یک سری پرچم فلزی وجود دارد. نشانگر به صورت مغناطیسی به شناور جفت می شود و با سطح مایع بالا و پایین می رود. این نشانگر به اپراتور اجازه می دهد تا سطح را از فاصله بیش از 100 فوتی بخواند. تنها قطعات متحرک شناور و نشانگر هستند.
تئوری :
لول گیج مغناطیسی یا سطح سنج های مغناطیسی بر اساس اصل مخازن ارتباطی کار می کنند، بنابراین سطح در محفظه اندازه گیری با سطح ظرف یکسان خواهد بود. محفظه اندازه گیری دارای یک شناور است که داخل آن یک آهنربا وجود دارد. شناور با آهنربا روی محیط شناور می شود و آهنربا در شناور فلپ های ریل نشانگر را می چرخاند.
شناور در لوله اندازه گیری استاندارد است و تحت فشار نیست و هیچ هدایت مغناطیسی یا مکانیکی ندارد. این ساختار باعث می شود که شناور نسبت به شناوری که تحت فشار استاندارد است، خطر کمتری داشته باشد. در صورت لزوم هادرو می تواند یک شناور تحت فشار تولید کند.
با شرایط فرآیند ذکر شده در زیر می توان شناوری را انتخاب کرد که روی محیط شناور شود.
 • متوسط
 • تراکم
 • فشار کاری
 • درجه حرارت
انیمیشن لول گیج مغناطیسی استنلس استیل
انیمیشن نحوه عملکرد لول گیج مغناطیسی استنلس استیل
هر فلپ در راه آهن نشان داده شده به یک آهنربای دائمی مجهز شده است که باعث می شود این سطح سنج تحت تأثیر شوک ها ، ارتعاشات و درجه حرارت بالا بی تأثیر باشد. همچنین رطوبت و / یا یک محیط تهاجمی برای این سطح سنج مشکلی نیست.
این سنج سطح مغناطیسی با فلپ های پلاستیکی یا استیل ضدزنگ در دسترس است. فلپ ها را می توان در یک محفظه پلاستیکی ، آلومینیومی یا استیل ضدزنگ قرار داد.
به دلیل ساخت فلپ ها ، یک طرف سفید و از طرف دیگر قرمز / نارنجی می توان سطح را در فاصله بیشتر یا در مکان های تیره مشاهده کرد.
با استفاده از “نشانگرها” موجود می توان محدودیت های بصری را در راه آهن نشان داده شده در هر سطح مورد نیاز خود قرار داد.
هنگامی که لول گیج مغناطیسی یا سطح سنج های مغناطیسی با سوئیچ های مغناطیسی نصب شده است ، می توان سیگنال دریافت کرد. با سوئیچ های بیشتر می توانید یک کنترل پمپ (پمپ روشن / خاموش) ایجاد کنید و / یا زنگ هشدار بالا / کم ایجاد کنید. در کنار یا به جای سوئیچ های سطح ، فرستنده قابل نصب است ، این فرستنده دارای سیگنال خروجی استاندارد 4-20 میلی آمپر است.
سنج سطح مغناطیسی نیز برای خواندن رابط مناسب است. شناور با چگالی پایین به داخل محیط فرو می رود و با چگالی بالاتر روی محیط شناور می شود.
لول گیج مغناطیسی
لول گیج مغناطیسی استنلس استیل

مزایای :

 1. سیستم شناور بدون فشار استاندارد
 2. بدون ریل های راهنمای مکانیکی یا مغناطیسی شناور
 3. سیستم مقاوم در برابر خوردگی کاملاً
 4. اندازه گیری تحت فشار ، خلاء ، دما ، فوم و ویسکوزیته بی تأثیر است
 5. حداقل حساسیت به تغییرات چگالی
 6. نشانه دائمی بدون منبع تغذیه خارجی
 7. نسخه درجه حرارت پایین مجهز به نوار نشانگر بدون یخ است
 8. سوئیچ های کاملاً قابل تنظیم
 9. نورپردازی پشت غیر ضروری است
 10. تخلیه خارج از مرکز نمی تواند توسط شناور مسدود شود
 11. شناورهای موجود
تمام لول گیج مغناطیسی یا سطح سنج های مغناطیسی مجهز به شناور هستند. این شناور در فولاد ضد زنگ استاندارد است ، اما شناور نیز در تیتانیوم یا هاستلووی موجود است. شناور باید از شناور کافی برخوردار باشد و آهنربا باید در موقعیت مناسب داخل شناور قرار گیرد. بنابراین همیشه مهم است که یک شناور را انتخاب کنید که برای شرایط فرآیند مناسب باشد.
برای انتخاب شناور صحیح ، شرایط فرآیند زیر ضروری است.
 • متوسط
 • تراکم
 • فشار کاری
 • دمای عملیاتی
کمترین چگالی ، که برای آن می توانیم شناور را تأمین کنیم 380 کیلوگرم در متر مکعب است اما این بستگی به شرایط فرآیند قبل دارد.
هنگامی که یک مایع بسیار پرخاشگر است ، می توانیم شناور را با یک روکش مناسب بپوشانیم. هنگامی که ما بین یک شناور باز یا یک شناور تحت فشار انتخابی داریم ، شناور تحت فشار را ترجیح می دهیم. از آنجا که شناور باز در نهایت غرق می شود ، میعانات درون شناور باز می شود. به عنوان مثال شناورهای تحت فشار ما برای 208 بار در دمای 375 درجه سانتیگراد با چگالی 650 کیلوگرم در متر مکعب مناسب هستند.
شناور داخل یک سنج مغناطیسی می تواند با یک آهنربای torriodal (360 درجه) یا یک نوار مغناطیسی نصب شود. تمام شناورهای ما به صورت استاندارد با یک torriodalmagnet نصب شده اند ، زیرا یک شناور با یک نوار مغناطیسی می تواند با حرکت سریع در داخل سنج سطح ، راه آهن راهنمایی/ نشانگر را از دست بدهد. در نتیجه سنج مغناطیسی برای مدتی به درستی کار نمی کند. Torriodalmagnets تحت تأثیر حرکات سریع شناور قرار نمی گیرد و می تواند آزادانه در سطح سنج حرکت کند. به همین دلیل است که می توانید یک سوئیچ سطح را در همه طرف های مورد نظر خود قرار دهید.

سوئیچ

هنگامی که یک سوئیچ مغناطیسی را روی سطح سنج سوار می کنید ، می توان سیگنال دریافت کرد. با سوئیچ های بیشتر می توانید یک کنترل پمپ (پمپ روشن / خاموش) ایجاد کنید و یا زنگ هشدار بالا / پایین را بدست آورید. ما می توانیم سوئیچ های هدف کلی ، سوئیچ ها را برای مناطق خطرناک یا سوئیچ های مناسب برای برنامه های دریایی تهیه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید