شیر فلکه استملس استیل

شیر فلکه دروازه فلنجدار فولادی ضد زنگ استیل

شیر فلکه دروازه فلنجدار فولادی ضد زنگ استیل چیست ؟

شیر دروازه‌ای فلنجدار فولادی ضد زنگ ما بین فلنج‌های PN16 یا ANSI 150 (با توجه به راه‌اندازی) قرار می‌گیرد و برای عایق‌سازی در برنامه‌های مایع شیمیایی، خورنده و نیمه تهاجمی در نظر گرفته شده است. یک شیر دروازه فلنج دار دستی با ساقه بالارونده و بدنه CF8M، کلاهک و گوه که توسط یک چرخ دستی تغذیه می شود. این مخمل دروازه ضد زنگ در اندازه های 1/2 “, 3/4 “, 1 “, 1 1/4 “, 1 1/2 “, 2 “, 2 1/2 “, 3, 4, 5” ارائه شده است. ، 6، 8 اینچ
 • این شیر دروازه SS خاص برای قرار گرفتن بین فلنج های PN16 یا ANSI 150 مناسب است.
 • طراحی شده برای جداسازی در کاربردهای شیمیایی، خورنده و مایع نیمه تهاجمی
 • بدنه، کاپوت و گوه از جنس استنلس استیل CF8M
 • این شیر دروازه ضد زنگ با بسته بندی PTFE ارائه می شود
 • اتصال انتهایی: فلنج دار PN16 یا ANSI 150،
 • اندازه شیر دروازه ضد زنگ: 1/2 اینچ تا 8 اینچ و 1/2 اینچ تا 6 اینچ
 • محدوده دما: -20 تا 180 درجه سانتیگراد.
 • درجه فشار: PN16 یا ANSI 150

ویژگی های کلیدی شیر فلکه دروازه فلنجدار فولادی ضد زنگ استیل :

 • موجود در PN16 یا ANSI 150، اندازه: 1/2 اینچ تا 8 اینچ و 1/2 اینچ تا 6 اینچ.
 • بدنه، کاپوت و گوه از جنس استنلس استیل CF8M.
 • بسته بندی غده PTFE.
 • محدوده دما: -20 تا 180 درجه سانتیگراد.
 • درجه فشار: PN16 یا ANSI 150.
شیر فلکه استیل کشویی
شیرهای توپی اغلب در برنامه های خاموش و کنترل برای کنترل جریان مواد از طریق سیستم لوله کشی استفاده می شوند. این شیرها عمر طولانی دارند و در طول زمان آب بندی قابل اعتمادی را ارائه می دهند، حتی زمانی که به طور مداوم در دوره های طولانی استفاده نمی شوند. برخلاف سایر انواع شیر، شیرهای توپی معمولاً در برابر مواد آلوده مقاوم‌تر هستند.
شیرهای توپی در صنایع مختلفی مانند:
 • نفت و گاز
 • خوردنی و آشامیدنی
 • خودرو
 • پردازش قدرت
 • داروسازی
 • تولید

در حالی که دریچه های توپ را می توان از انواع مختلفی از مواد مختلف تهیه کرد ، دو مورد از رایج ترین آنها از برنج و فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. خواندن را ادامه دهید تا در مورد دریچه های توپ استیل ضد زنگ و دریچه های برنج توپ بیشتر بدانید تا به شما کمک کند که برای کاربرد بعدی شما بهتر باشد.

دریچه های توپ استیل ضدزنگ چیست؟

فولاد ضد زنگ یک فلز انعطاف پذیر است که با ترکیب آلیاژ آهن با کروم و نیکل ساخته می شود. این ماده با دوام برای کاربردهای خاموش و کنترل ایده آل است ، زیرا شناخته شده است که دریچه های توپ از جنس استنلس استیل در مقاومت در برابر نشت مؤثر هستند ، قادر به مقاومت در برابر طیف گسترده ای از دما و عملکرد خوب در شرایط فشار بالا هستند.
دریچه های توپ از جنس استنلس استیل ، حتی در محیط های بسیار خورنده ، گزینه ای ماندگار را ارائه می دهند. 316 فولاد ضد زنگ یک جایگزین به ویژه مقاوم در برابر خوردگی است که شامل نیکل بیشتری نسبت به فولاد ضد زنگ استاندارد و همچنین افزودن مولیبدن-یک فلز نقره ای با نقطه ذوب بسیار بالا است. این ترکیب باعث می شود 316 دریچه توپ از جنس استنلس استیل در برابر کلریدها مقاوم تر شود و بنابراین برای برنامه های کاربردی در محیط های دریایی مناسب است.

دریچه های برنج توپ چیست؟

دریچه های توپ همچنین می توانند از برنج ، فلزی متشکل از مس ، روی و گاهی اوقات فلزات دیگر ساخته شوند. دریچه های توپ برنجی ممکن است شامل مقادیر کمی سرب (اغلب کمتر از 2 ٪) باشد. با این حال ، به دلیل خطرات بالقوه سلامت ناشی از سرب ، اداره داروی فدرال (FDA) فقط استفاده از شیرهای توپ برنجی بدون سرب را تأیید می کند.
اولین مؤلفه ای که در یک شیر توپ فلزی شکست می خورد ، تقریباً همیشه مهر و موم های نرم خواهد بود. این بدان معناست که در اکثر برنامه ها ، یک شیر برنج توپ درست به اندازه شیر توپ استیل ضدزنگ قبل از شروع نشت ادامه خواهد داشت. اگر درخواست شما نیازی به فلز مقاوم در برابر خوردگی نداشته باشد ، برنج طول عمر برابر را برای فولاد ضد زنگ ارائه می دهد.
علاوه بر این ، دریچه های توپ برنجی تمایل دارند که جوشکاری را بهتر از فولاد ضد زنگ بپذیرند ، و برنج را در برخی از صنایع و برنامه ها گزینه ای متنوع تر می کند.

برنامه های کاربردی برای دریچه های استیل ضدزنگ

از آنجا که دریچه های توپ از جنس استنلس استیل در برابر خوردگی ، درجه حرارت بالا و محیط های فشار قوی مقاوم هستند ، اغلب در فرآیندهای صنعتی ، تولید و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از متداول ترین کاربردهای شیرهای توپ از جنس استنلس استیل عبارتند از:
نفت
عملیات دریایی
سیستم های تولیدی
برنامه های شیرهای توپ برنجی
در اکثر برنامه ها ، دریچه های برنجی توپ عملکرد و ماندگاری برابر با دریچه های توپ استنلس استیل را ارائه می دهند. با این حال ، در برنامه های کاربردی با فشار بسیار شدید یا دما ، فولاد ضد زنگ یا سایر مواد حتی با دوام تر ممکن است مناسب تر باشد. گفته می شود ، مهر و موم های نرم ، که به طور معمول از P.T.F.E. ساخته شده است ، همچنان ضعیف ترین پیوند خواهد بود. این بدان معناست که مواد مهر و موم تخصصی در این برنامه های شدید نیز مورد نیاز است.
دریچه های توپ برنجی اغلب در لوله کشی مسکونی و تجاری ، چاه های آب ، HVAC و بسیاری از کاربردهای دیگر استفاده می شود. شیرهای توپ برنجی بدون سرب بدون سرب باید در کاربردهای خاصی-مانند مواردی که شامل آب آشامیدنی یا فرآوری مواد غذایی است-برای رعایت مقررات FDA استفاده شود.
خط پایین: دریچه های توپ برنجی تا زمانی که هیچ ماده بسیار خورنده ای از طریق دریچه ها جریان نداشته باشد ، یک انتخاب اقتصادی تر است.
دریچه های توپ استنلس استیل در مقابل دریچه های توپ برنجی

دیدگاهتان را بنویسید